Hollandalı Tatile Türkiye’ye Gelecek

Hollanda’da bu sene tatilini Türkiye’de geçirmek isteyenlerde artış olduğu belirtildi.

Hollandalı Tatile Türkiye’ye Gelecek

Turizm sektöründe geçtiğimiz yıllarda yaşanan sıkıntıların yaralarını sarmaya devam eden Türkiye için her gün yeni bir güzel haber geliyor.  Farklı ülkelere açılarak dünyanın en güzel plajlarına sahip olan ülkemizi tanıtmak için çaba harcayan turizm ekiplerimiz Hollanda’da başarılı olmuş durumda. Ülkemize geçmişte de yoğun şekilde gelen Hollandalı turistler birkaç yıllık aradan sonra yeniden Türkiye’yi tercih etmeye başladı.

Hollanda Seyahat Acenteleri Birliği AçıkladıGeçtiğimiz günlerde Hollanda medyasının Hollanda Seyahat Acenteleri Birliğine (ANVR) dayandırdığı bir habere göre bu sene Hollandalılar tatillerini Türkiye’de geçirmek istiyor. ANVR Sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz yıl Türkiye’ye gelen Turist sayısının iki katı kadar turist Türkiye’ye gelmek için rezervasyon gerçekleştirdi.

Hem Kaliteli Hem de Ucuz

Hollandalıların Türkiye’yi tatil konusunda tercih etmelerinin altında yatan en önemli nedenler Türkiye’nin ucuzluğu ve Türk otellerinde sunulan yüksek kalite olarak gösteriliyor. Hem euronun Türk Lirasına oranla yüksek bir değere sahip olması hem de yabancı turistlere her şey dahil otellerde uygun fiyatlar verilmesi bu konuda önemli nedenler arasında.

Türk Turizmci Hollandalı Turisti Seviyor

Hollandalı turistler birçok farklı ülkeye oranla Türk turizmciyi daha fazla sevindiriyor. Bu ülke insanları her şey dahil otellerde konaklasalar bile halka karışmak için otel dışına çıkıyor ve genel olarak alışveriş yapmayı tercih ediyor. Özellikle kıyafet konusunda ciddi oranda alışveriş yapan Hollandalı turistlerin bölgeye önemli katkıları bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri