Turizmde Yeni Dönem Başlıyor

Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından yapılan son açıklamalara göre kötü günlerin geride kaldığı ve artık turizm sektöründe hareketliliğin gözle görülebileceği belirtildi.

Turizmde Yeni Dönem Başlıyor

Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından yapılan son açıklamalara göre kötü günlerin geride kaldığı ve artık turizm sektöründe hareketliliğin gözle görülebileceği belirtildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel iş adamlarının katılmış olduğu bir toplantıya katılarak konu hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Herkes gibi ekonomik anlamda ülkenin içinde bulduğu durumun zor olduğunun farkında olduğunu ve bu sebepten dolayı herkesin bu süreçte taşın altına elini koyması gerektiğine dikkat çekti. Sadece terör anlamında saldırıların değil ekonomik anlamda da saldırıların gündeme geldiği ve bu sebepten dolayı ülkenin zor bir süreçten geçtiği üzerine basarak konuşuldu. 

Son yıllarda ülkenin içerisinde bulunduğu durumun değerlendirilmesinin ardından turizmin ciddi sıkıntılara yol açmaya başladığı ve eki popülerliğinin kalmadığı özellikle belirtildi. Ancak sıkıntıların çözümü için canla başla çalışıldığı da konuşulanlar arasında yer alıyor. Dış ülkelerle yaşanan sorunlar, Rusya uçak krizi, terör saldırıları ve darbe girişimi sonrasında turizm büyük bir darbe görmüştü. Bunun üzerine Türel konu hakkında açıklama yaparak bazı hassas noktalara değindi. 

Menderes Türel yapmış olduğu açıklamalarda 'Geçtiğimiz yıl turizm konusunda şanssız ve kötü bir yıl yaşadık. Henüz sorunların üstesinden gelmiş değiliz. Olumsuz etkilerin hala devam ettiğini söyleyebiliriz. Ancak turizmci iş adamlarının belirli periyotlarla yapmış oldukları fuarlar sonrasında bu duruma olan inançlarını tekrar görebiiyorum. Özellikle Antalya için konuşuyorum. Sadece turizm sektörü değil şehirde inşaat sektörünün de hız kazandığını söyleyebiliriz. Özellikle Rusya ile düzeltilen ilişkiler sonrasında merakla beklenen Rus pazarı tekrar canlandı. Bu yazdan itibaren etkilerini görmeye başlayacağımızı ve yakın zamanda eski hareketli günlere tekrar döneceğimizi umuyorum. İçine çekilmek istediğimiz durumda olmadığımızı ve dikkatli davranmamız gerektiğini belirtmek isterim. Türkiye çok güçlü bir ülkedir' ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 06:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Ekonomi - Ekonomi Haber - Ekonomi Haberleri